SORU BANKASI:
  

Her halı temizlenebilir mi?
Evet..Her halı temizlenebilir.Ama her halı standart yöntemlerle temizlenmeyebilir.Bazı halılar sulu yıkamaya uygun değildir.Sulu yıkamaya uygun olmayan halılar köpük veya özel tozlarla temizlenebilir.
 
Her leke çıkar mı?
Hayır.Bir çok halı iplik ve boya dokusundan dolayı lekeleri bırakmaz.Bazı halılara da leke sökme özellikli kimyasallar tatbik edilirse halının dokusuna veya boyasına zarar verme riski vardır.Bir diğer neden de halının bir önceki temizleme veya silinmesi işleminde iyi durulanmaması neticesi kalan kurumuş tortulardır.
 
Boya dağıtmış halıların boyası düzelir mi?
 Bazı el dokuma halı ve kilimler de bu mümkündür.Ancak,hiç bir zaman ilk günkü renk sadeliği ve canlılığı geri gelmeyecektir.Bu işlem sonrası bazı seyrek havlı halılar da da hav eksilmesi oluşabilmektedir.
 
Potlaşmış ,kasmış halı düzeltilebilir mi?
Bu işlem halının fiziki durumuyla alakalıdır.Eğer halı atkısı sağlamsa düzeltilebilir.
 
Yıkamadan gelen halımı ilk kullanmadan önce ne yapmalıyım?
Çok fazla bir şey yapmanıza gerek yoktur. Fabrikamızda halınıza gereken her türlü temizlik ve tam durulama yapılmıştır.Ancak hemen hemen her halı belli bir kullanımdan sonra hav kırılması yapar.Halınızı ilk serdiğinizde basit bir süpürme yaparsanız size getirme aşamasında oluşan bu durumu da önlemiş olursunuz.
 
Yıkamadan gelen halımı hemen kullanmayacaksam ne yapabilirim?
Halılarınız fabrikamızdan % 100 kuru ve havalandırılmış olarak,doğal haliyle gelir.Asla molekül yapısı ne olursa olsun parfüm sıkılmaz.Poşetinden çıkartmak kaydıyla nem ve güneş almayan bir yerde aylarca muhafaza edebilirsiniz.
 
Burada yer almayan bir sorunum/sorunlarım da var, ne yapabilirim?
Silay, her türlü halı sorunlarınız da aklınıza, başınıza gelebilecek her konuda çözümler üretir. Dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.
 
Yerinizi görebilirmiyiz?
Bilakis..Bundan çok ta mutlu oluruz. Dilediğiniz zaman görebilirsiniz.